Aby kupić odpowiedni laptop należy określić nasze potrzeby i wymagania. Jeśli chcesz otrzymać propozycję laptopa najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb napisz czego potrzebujesz.

  1. Kwota jaką możesz maksymalnie przeznaczyć na zakup. Np. „Mój budżet to maksymalnie 3 000 zł ale jak to możliwe to chcę się zmieścić w 2 700 zł.”
  2. Czy laptop ma mieć zainstalowany system operacyjny np. Windows 10
  3. Zastosowanie laptopa. Do czego ma służyć np. praca biurowa, gry, nauka, wideokonferencje, obróbka wideo i grafiki itp.
  4. Rozmiar i waga laptopa. Najlepiej określić jaka wielkość ekranu nas interesuje. Np. „Laptop o przekątnej ekranu 15,6″ i większej”, „Waga poniżej 2 kg”.
  5. Dodatkowe wymagania z podziałem na wymagane (ta co laptop musi mieć) i opcjonalne (dobrze gdyby to miał ale nie musi). Te cechy najlepiej wymieniać od najważniejszych do najmniej ważnych. Takie cechy to np. bateria o jak największej pojemności, aluminiowa obudowa, gwarancja z szybką naprawą, gwarancja dłuższa od standardowej, ekran matowy lub błyszczący, podświetlana klawiatura, kolor obudowy i wiele innych.