Jeśli szukasz idealnej drukarki do swojego domu lub biura, właściwy wybór będzie zależeć głównie od Twoich potrzeb i nawyków. Typ drukarki, który jest dla Ciebie najlepszy, zależy od liczby drukowanych stron, częstotliwości drukowania i rodzaju drukowanych materiałów. Na przykład, jeśli robisz wydruki w małym biurze, warto mieć takie funkcje, jak wysoka wydajność stron przy niskich kosztach. Przydatny może też okazać się automatyczny podajnik dokumentów. Natomiast jeśli chcesz drukować zdjęcia, idealna jest kolorowa drukarka, która zapewnia dobrze wyglądające zdjęcia i jest kompatybilna z papierem fotograficznym.

Drukarka Hp, Polecane drukarki i urządzenia wielofunkcyjne.

Drukarki

HP LaserJet M209dwe Duplex Mono LAN WiFi Instant Ink za 729 zł to prosty model laserowy, który jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie potrzebujemy skanera ani druku w kolorze. Nie musimy się martwić o wysychanie atramentu. Wysoka wydajność druku w połączeniu ze stosunkowo niską ceną wkładu (w porównaniu z innymi modelami drukarek laserowych) to niewątpliwe zalety. Godna uwagi jest też funkcja automatycznego druku dwustronnego i drukowania bezpośrednio ze smartfonów i tabletów.

HP Neverstop 1000w WiFi Mono USB HP Smart App za 759 zł to z pewnością drukarka bardzo tania w eksploatacji. Nawet na oryginalnych tonerach koszty są zadowalające . Bezproblemowa instalacja, łatwa obsługa przez aplikację i co najważniejsze szybki i naprawdę dobrej jakości wydruk to główne cechy tego urządzenia. Minusem jest mało atrakcyjny wygląd obudowy i brak funkcji duplex (automatyczny druk dwustronny).

Urządzenia wielofunkcyjne

HP Neverstop 1200w WiFi Mono USB LCD za 1 499 zł to laserowe urządzenie wielofunkcyjne i tanie w eksploatacji na oryginalnych tonerach. Drukarka sprzedawana jest razem z tonerem, który wystarcza na 5 000 stron. Później kupując oryginał za 50 zł możemy wydrukować 2 500 stron. Minusem tego modelu jest brak ADF (Automatyczny Podajnik Dokumentów) i funkcji duplex (automatyczny druk dwustronny).

HP OfficeJet 250 Mobile z baterią
za 2 079 zł to atramentowe mobilne urządzenie wielofunkcyjne, które drukuje w kolorze. Ta przenośna drukarka posiada akumulator, który wystarcza na około 225 wydruków, a pełne naładowanie zajmuje około półtorej godziny. Niestety, drukuje bardzo powoli ok 1 str./min zarówno w przypadku stron czarno-białych, jak i kolorowych. Po podłączeniu do prądu działa trochę szybciej, ale niewiele. Ponadto może wydrukować tylko 100-150 stron na jednej kasecie atramentu.

HP Color LaserJet Pro M479fnw Faks ADF LAN WiFi za 4 748 zł to laserowe urządzenie wielofunkcyjne, które drukuje w kolorze. Cena zamienników pozwala na drukowanie niewielkim kosztem. Dużym plusem jest możliwość korzystania z funkcji duplex (automatyczny druk dwustronny) zarówno w podajniku drukarki i podajniku dokumentów skanera (DADF).

Zobacz aktualny ranking sprzętu komputerowego.